Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYE SGM’DEN STRES YÖNETİMİ SEMİNERİ..

SGK Ümraniye Sosyal Güvenlik

SGK Ümraniye Sosyal Güvenlik Merkezi’nde Doç. Dr. Hülya Parıldarve Uzm. Dr. Özlem Ciğerlitarafından “Sağlıklı Yaşam ve Stres Yönetimi” semineri düzenlendi.

sgmstrs2Seminerin açılış konuşmasını yapan Ümraniye SGM Müdürü Coşkun Bilgin; ‘’Kurumumuz ülkenin en yoğun devlet kurumlarının önde gelenlerinden. Bu itibarla çalışanlarımız büyük bir iş yükü ve buna bağlı stres altında görevlerini yürütmekteler. Bugün bu seminerle çalışanlarımıza bir nebze olsun hem iş hem de özel hayatında stresten uzak sağlıklı bir yaşam yolunda yapabileceklerini konularında uzman değerli hocalarımız vasıtası ile aktarmaya çalışacağız. Bizlere böyle bir imkan tanıdıkları için hocalarımıza personelimiz adına ayrıca teşekkür ediyorum’’ dedi.

sgmstrs4Doç Doç. Dr. Hülya Parıldar, “Sağlık, sadece hastalık ve sakatlık durumunun olmayışı değil, bedenen, ruhen ve sosyal yönden tam bir iyilik halidir.”  sözü ile konuşmasına başlayan PARILDAR; Düzenli sağlık kontrollerini yaptırmak/tarama yaptırmak şikayet olmaksızın yapılan sağlık kontrolleri yani Check Up’ların özellikle cinsiyete bağlı hastalıklarla ilgili belirli bir yaşa kadar periyodik olarak yapılacak kontrollerin tedavisi mümkün olmayan sonuçlarının önlenmesinde önemli bir etkendir. Aynı şekilde çocuklarında rutin olarak doktor kontrollerinden geçirilmeleri, rutin kontroller dışında çocuklarda sıkça görülen kalça çıkıklığı, şaşılık göz tembelliği, görme ve işitme kusurları gibi hastalıklara önceden önlem alınması bakımından önemlidir. Yine yetişkinlerde görülen; kalp, diyabet, hipertansiyon gibi hastalıklar konusunda tavsiyelere uyulması önem arz etmektedir’’ dedi.

sgmstrs3Seminerin diğer konuşmacısı Uzm. Dr. Özlem Ciğerli, konuşmasının konusu özellikle çağımızın en önemli sorunlarının başında gelen Obezite konusu oldu. Diyet konusunda çok önemli bilgiler paylaşan Ciğerli, Obezitenin sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde bir sorun haline geldiğini, vücuttaki yağ oranının normalin üstüne çıkmasıyla başlayan bu hastalığın kalp krizi gibi birçok hastalığı tetiklediğini, dengeli ve sağlıklı beslenmenin obeziteyi engelleyecek en önemli unsur olduğunu, toplumda diyetin yanlış yorumlandığı için daha büyük hastalıklara yol açabilecek bilinçsiz diyetlerin ölümlere kadar yol açabildiğini bu nedenle uzman gözetiminde diyet yapılması gerektiğini  ifade etti.

sgmstrs1Seminerin sonunda Ümraniye Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Coşkun BİLGİN tarafından konuşmacılara birer teşekkür belgesi verildi.