Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜMRANİYELİ’NİN YENİ BULUŞMA ADRESİ SAAT KULESİ..

Başkan Hasan Can’ın 2004’ten

Başkan Hasan Can’ın 2004’ten bu yana ilçeye yaptığı hizmetler ve hayata geçirdiği projeler, Ümraniye’yi İstanbul’un parmakla gösterilen ilçelerinden biri hâline getirdi. Bu kapsamda 450’nin üzerindeki kalıcı esere,  Saat Kulesini de ekleyen Ümraniye Belediyesi, ilçeye ayrı bir vizyon kattı.

Ümraniye 15 yıl önce çağın gerisinde kalmış, gelişemeyen ve birçok sorunu olan bir ilçeydi. 2004’te yapılan yerel seçimleri kazanarak göreve gelen Başkan Hasan Can ve ekibi gece gündüz demeden çalışarak Ümraniye’yi marka bir kente dönüştürdü. Bu çalışmalar doğrultusunda Ümraniye Belediyesi, tarihte yapılmış ve günümüzde de şehirlerimizin simgeleri haline gelmiş olan saat kulelerine benzer nitelikte bir Saat Kulesini de ilçeye kazandırmanın mutluluğunu yaşıyor. Çok kısa bir süre içerisinde yapımı tamamlanarak bugün hizmete açılan Saat Kulesi Anıtı ilçenin sembollerinden biri olması öngörülerek kültürel mirası gelecek nesillere aktarmayı amaçlıyor.

Ümraniye Metro Çarşı Durağında gerçekleşen Saat Anıtı açılışına AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ile Eşi Saliha Can, Türk Kızılayı Ümraniye Şube Başkanı Cemali Ergül, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları, Ümraniye Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Program Ümraniye Belediyesi Mehteran takımının gösterisiyle başladı.

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Sibel Şenocak kısa bir selamlama konuşması yaparak, Saat Kulesi hakkında teknik bilgi verdi. 15 yıldır ilçeye yaptığı hizmetlerin yanı sıra saat kulesini de ilçeye kazandırdığı için Başkan Hasan Can’ a teşekkür etti.

Açılış töreninde bir konuşma gerçekleştiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can,“Ümraniye’ye 15 yıldan bu yana 450’nin üzerinde kalıcı eser kazandırmak nasip oldu” dedi. Kültürel faaliyetlere de dikkat çekerek konuşmasını sürdüren Başkan Hasan Can, “Bir kütüphanenin rafını dolduracak kadar eser ürettik” dedi.  “Bu şehrin ne kadar garibi gurabası varsa her birinin elinden tutmak için elimizden gelen her şeyi yaptık. 3 tane sosyal marketimizi hizmete açtık. 10 bin ailemiz bu marketlerimizden istifade ediyor” dedi. 15 yıllık görev süresince Ümraniye’nin temel sorunlarını çözdüklerini dile getiren Başkan Hasan Can, “Bizden sonra gelecek olan kardeşimizin de yapacağı çok iş var. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi. Yayalaştırma projesiyle trafiğe kapatılan Alemdağ Caddesi’nde devam eden projeler hakkında bilgi vererek konuşmasına devam eden Başkan Hasan Can, “İlçemize simgesel şeyler yaptığınız zaman akılda daha çok kalır. Saat kulesinin olduğu bu yerde insanların artık buluşma noktalarından biri olacaktır. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi. AK Parti tüzüğü gereği 3 dönemi tamamlamasının ardından 31 Mart yerel seçimlerde aday olmayacağını ifade eden Başkan Hasan Can; “Alnımız ak olarak geldik, inşallah alnımız ak olarak görevimizi teslim edeceğiz” dedi. Başkan Hasan Can son olarak, Yeni Zelanda da yapılan katliamı şiddetle kınadığını belirterek, “Allah’ın laneti onların üzerine olsun. Rabbim şehitlere rahmet gazilere şifalar ihsan eylesin” dedi.

AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş ise kısa bir selamlama konuşması yaparak, “Cumanız mübarek olsun. 15 yıldır sayısını unuttuğumuz eserleri Ümraniye’ye kazandırarak, ilçeyi İstanbul’un en popüler ilçelerinden biri haline getiren Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can Başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi ve Ümraniye’nin simgesi haline gelen bu saat kulesinin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi. Program Başkan Hasan Can ve AK Parti MKYK Üyesi ve İstanbul Milletvekili Mustafa Ataş’ın açılış kurdelesini kesmesiyle son buldu.

Reklamı Geç