Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR DİYABET VE OBEZİTE TEDAVİ MERKEZİ HİZMETE GİRDİ..

Üsküdar Belediyesi, Sağlık Bakanlığı

Üsküdar Belediyesi, Sağlık Bakanlığı ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü iş birliğiyle hizmet verecek olan Diyabet ve Obezite Tedavi Merkezi’nin açılış töreni, Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım ve İstanbul Valisi Vasip Şahin’in katılımıyla gerçekleşti.

Üsküdar yine önemli bir hizmete ev sahipliği yaptı. Belediye tarafından hizmete alınan Diyabet ve Obezite Merkezi törenle açıldı Törende konuşan Başbakan Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım, “Herkesi muhabbetle ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün açılan bu merkezin topluma çok değerli katkılar sunacağına, hastalara şifa olacağına inanıyorum. Buraya gelip destek olmaktan da mutluluk duyuyorum” dedi.

İstanbul Valisi Vasip Şahin, Diyabet ve Obezite Merkezi’nin güzel ve hayırlı bir hizmet olduğunu belirtti. Vali Şahin, “Kilo ve şeker çok ciddi birer sorun. Bunlara sebebiyet veren hareketsizlik de öyle. Hadis-i şerifte bahsedildiği üzere, beş şey gelmeden önce beş şeyin önemini bilmeliyiz ve bu maddelerin arasında hastalıktan önce sağlığın kıymetini bilmek de yer alır. Yiyip içtiğimiz, tükettiğimiz şeylere dikkat edelim. Bize emanet edilen bu bedeni korumak durumundayız. Bugün başlayacak olan hizmette emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım” diye konuştu.

Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de sağlığın önemi hakkında bir konuşma gerçekleştirdi. Bugünün yalnızca Üsküdar değil tüm Türkiye için büyük bir gün olduğunu vurgulayan Başkan Türkmen, “Bu merkez bir ilk. Türkiye’de bu çapta bir merkez ne yazık ki yok. İnşallah zamanla bu tür merkezlerin sayıları artacaktır. İlk adımı biz attık. Sosyal belediyecilik, sağlık ve spor alanlarında güzel işler yapmaya gayret ediyoruz. Bu tarz sağlık hizmetlerine de devam edeceğiz. Milleti yaşatacağız ki devlet de yaşasın.” diyerek konuşmasını tamamladı.

Kurdele kesiminin ardından Diyabet ve Obezite Merkezi, tüm vatandaşlarımıza hizmet sunmak için ilk iş gününe başlamış oldu.

Reklamı Geç