Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÜSKÜDAR’DA TOPLU ‘EVET’ SESİ YÜKSELDİ..

Halk oylaması faaliyetlerine ilk

Halk oylaması faaliyetlerine ilk başlayan AK Parti teşkilatı olan Üsküdar İlçe Başkanlığı, dikkat çeken organizasyonlarla çalışmalarını sürdürüyor.  AK Parti Üsküdar İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM) düzenlediği toplu nikâh töreninde 50 çift birlikte “Evet” diyerek dünya evine girdi.

ak uskudar toplu nikah 4AK Parti Üsküdar İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi’nin (SKM) düzenlediği toplu nikâh töreninde 50 çift evlendi. Bağlarbaşı’ndaki SKM alanında düzenlenen toplu nikâh töreni yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla miting havasına büründü. Murat Reis, Selami Ali ve Mimar Sinan mahallerinde oturan Roman vatandaşlar arasında çoğu resmi nikâhsız yaşadığı tespit edilenler için düzenlenen törene Kaymakam Mustafa Güler, AK Parti Milletvekili İsmet Uçma, Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, AK Parti SKM Başkanı İhsan Sorar, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Neslihan Aydın ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Yunus Köse katıldı.

ak uskudar toplu nikah 1AK Parti Üsküdar SKM Başkanı İhsan Sorar, evliliğin sıcacık bir evetle başladığını belirterek, “Roman vatandaşlarımız ülkemizin olduğu gibi Üsküdarımız’ın da olmazsa olmazıdır. Evet diyerek hayatlarını birleştirecek çiftlerimize mutluluklar diliyoruz. Roman vatandaşlarımız, 15 Temmuz FETÖ kalkışmasında Selamsız’da tankların önünde duvar olarak destan yazdılar. Murat Reis, Selami Ali ve Mimar Sinan mahallerimizde ikamet eden Roman vatandaşlarımızdan 16 Nisan’da güçlü bir evet alacağımızı şimdiden görüyoruz” dedi.

ak uskudar toplu nikah 6AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma; “Ben de sizin gibi Selamsızlıyım. Romanlar bu Üsküdar’ın eşit vatandaşıdır. Romanlar Üsküdar’ın ayrılmaz parçasıdır. Ben ne isem Roman da o, Roman ne ise ben de oyum. Yıllarca bu topraklarda doğmuş büyümüş yaşamış kardeşlerimizsiniz. Sizin eğitim probleminiz oldu, iş probleminiz oldu, aş probleminiz oldu, belediyelerin kapısında kimse size bakmadı, valiliklerin kapısında size bakmadı, doğru mu? Bütün bunlar doğru mu? Evet ben Selamsızlıyım. En eski Üsküdarlı sizsiniz. Eğer Üsküdarlılık varsa, bu Üsküdarlılık en güzel size yakışmaktadır” şeklinde konuştu.

ak uskudar toplu nikah 3AK Parti iktidarı döneminde Roman vatandaşların sorunlarına yönelik çok sayıda adım atıldığını vurgulayan Uçma şunları söyledi: “Sizin olduğunuz yerde neşe var, güzel Türkçe var, sizin olduğunuz yerde insanlık var, sizin olduğunuz yerde muhabbet var? Sizin yıllarca unutulmuşluğunuzu, sizin yıllarca ihmal edilmişliğinizi AK Parti iktidarı değiştirdi. Bu ülkenin artık siz eşit vatandaşısınız. Bütün problemlerimiz bir çırpıda tabii ki bitmedi. Ama bir şey var ise şunu artık herkes kabul ediyor. Romanlar bu ülkenin eşit vatandaşıdır. Romanlar bu ülkenin ayrılmaz parçasıdır. Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in kıydığı toplu nikahta çiftler “Evet” diyerek, dünya evine girdi.

ak uskudar toplu nikah 2

ak uskudar toplu nikah 7

Reklamı Geç