• kulemak

logo

23 HAZİRAN’IN KÜLFETİ ÇOK AĞIR..


Kenan BAYLAM
kenanbaylan@yerelgazete.com.tr

Tam da bitti derken, yeniden seçim havası çöktü İstanbul’un üzerine ve bu atmosfer tüm Türkiye’yi sarıp sarmaladı ister istemez. Ekonominin çarkları yeni bir bekleyiş içerisine girdi. İster Ak Parti’li ister CHP’li olsun Sultanbeyli’den Silivri’ye tüm ilçe belediyeleri adeta stop etmiş vaziyette.

Rutin işler elbette yürüyor lakin büyükşehir de dahil belediyelerde ödemeler şimdilik askıda. Ödeme alamayan müteahhit de şantiyeleri yürütemiyor. Alacaklılar bugün yarın denilerek aslında 23 Haziran seçimi bekleniyor. Uzun lafın kısası yeni seçimin bu kente ve ülkeye ekonomik maliyeti çok pahalıya mal oluyor.

Gelelim seçim havasına; 31 Mart’ta seçimi kazanıp görevi devralan ve 18 gün belediye başkanlığı yaptıktan sonra mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, mağdur edilmenin de sağlamış olduğu getiriyle her türlü psikolojik üstünlüğü elinde tutmaya devam ediyor.

18 günde; öğrenci kartı indirimi, su indirimi, bayramlarda ücretsiz ulaşım ve 1 liraya pide gibi icraatları ile İmamoğlu, farkını daha da ortaya koydu. İmamoğlu’nun Ak Partililer de başta olmak üzere her kesime ılımlı ve güler yüzlü yaklaşımı da sahadan puan topluyor.

Diğer tarafta Ak Parti ve MHP’nin adayı, siyasetin tecrübeli ismi Binali Yıldırım bu sefer sahaya daha çok hakim olmak istiyor. Erdoğan’ın 39 ilçede miting programı ve MHP Lideri Bahçeli’nin İstanbul’da kamp kurması Yıldırım’ın bu saha hakimiyetini ne getirip ne götüreceğini 23 Haziran’da anlayacağız..

Olaya parti teşkilatları cephesinden bakacak olursak; bu kez iktidar partisi daha yorgun, daha dağınık ve daha karamsar… Muhalefet partileri ise daha hırslı ve daha inançlı. İstanbul il başkanlığı düzeyinde bir bakış bile Ak Parti ile CHP arasındaki farkı net olarak ortaya koyuyor.

Biz yerel basın olarak her zamanki gibi; her iki adayın saha çalışmalarını ve mesajlarını tarafsız ve objektif bir gözle kamuoyuna aktarmaya devam edeceğiz. 23 Haziran’da taktir elbette İstanbul halkının. 100. yılında; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.  

Etiketler: » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?
antalya travesti maurers sakarya travesti evlilik teklifi acilis organizasyonu organizasyon dugun organizasyonu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • 23 HAZİRAN’IN KÜLFETİ ÇOK AĞIR..

  18 Mayıs 2019 Köşe Yazıları

  Tam da bitti derken, yeniden seçim havası çöktü İstanbul’un üzerine ve bu atmosfer tüm Türkiye’yi sarıp sarmaladı ister istemez. Ekonominin çarkları yeni bir bekleyiş içerisine girdi. İster Ak Parti’li ister CHP’li olsun Sultanbeyli’den Silivri’ye tüm ilçe belediyeleri adeta stop etmiş vaziyette. Rutin işler elbette yürüyor lakin büyükşehir de dahil belediyelerde ödemeler şimdilik askıda. Ödeme alamayan müteahhit de şantiyeleri yürütemiyor. Alacaklılar bugün yarın denilerek aslında 23 Haziran seçimi bekleniyor. Uzun lafın kısası yeni seçim...
 • 31 MART SEÇİMLERİ NE MESAJ VERDİ?..

  22 Nisan 2019 Köşe Yazıları

  Türk demokrasi tarihinde bir seçim sürecini daha geride bıraktık. 31 Mart yerel seçimleri 20 yıl aradan sonra farklı, bambaşka sonuçlarla tarihe not düştü. Her seçim dönemi yaşanan tartışmaların tam tersini yaşadık bu kez ve tartışmalar devam ediyor. Özellikle İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerinde. 25 ilçeyi iktidar partisi, 14 ilçeyi ana muhalefet kazanırken, büyükşehirde Ekrem İmamoğlu ile çeyrek asır sonra gelen değişim sürprizi taşları yerinden oynattı. İmamoğlu’nun, Binali Yıldırım gibi tecrübeli ve daha geniş imkanlarla seçime ...
 • KURULSUN SANDIK, GELDİ 31 MART…

  25 Mart 2019 Köşe Yazıları

  Geldi geliyor derken, nihayet bir yerel seçim arefesine daha girdik. Hiç bitmeyecekmiş sanılan koskoca 5 yıl göz açıp kapayıncaya geçti, gitti.. Bu pazar yeniden sandık kurulacak ve yerel yöneticilerimizi seçeceğiz. Yoğun bir kampanya dönemi oldu. Adaylar gece gündüz demeden sahada koştu.. Biz yerel basın mensupları siyasetçileri takip ettik. Üsküdar’dan Sancaktepe ve Sultanbeyli’ye Ataşehir’den Ümraniye ve Çekmeköy’e... Muhtarlara varıncaya dek, meclis üyeleri ve belediye başkan adaylarını... Önce aday adayları sonra adayları.. Mümkün...
 • ADAYLAR, PROJELER VE SAHA GÖZLEMLERİ

  07 Mart 2019 Köşe Yazıları

  31  Mart’a sayılı günler kaldı. Adaylar, listeler hepsi tamam. Yerel adayların kavga ve çekişmeleri de geride kaldı. Ekipler kuruldu, projeler açıklandı. Mantıklı, duygusal, soyut, somut her ne ararsınız var projeler arasında. Sokağa çıkıldı, kapı kapı gezme vakti şimdi. Muhtara, esnafa, işadamına, derneğe, kahveye hatta evin içine kadar... Sohbet konusu, şekli hepsi belli. Hal hatır ve hızlıca konuya girme... Bizi seçerseniz diye başlayıp yarım saat anlatma. Seçmeni dinleyen, analiz eden, gözlemleyen az... Oysa seçmen kendi konuşmak isti...