Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İSPARK OTOPARKLARI ARTIK BİR TIK ÖTEDE..

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSPARK kent genelinde 100 bin kapasiteyle bin noktada hizmet verdiği otopark alanlarını akıllı telefona taşıdı.

ispartıkote4BELBİM işbirliğiyle hazırlanan akıllı cep uygulamasıyla sürücüler rahatça otoparklara ulaşabiliyorlar. Seyir halinde en yakın otopark alanı navigasyon ile bulunabiliyor. Kent genelinde gereksiz otopark yeri arama derdinden sürücüleri kurtaran uygulama anlık olarak personellerin kullandığı teknik donanımlı el terminalleri ile güncelleniyor. Uygulamayı indiren kullanıcılar bulundukları noktaya en yakın otoparkları görebiliyor. Özellikler kısmından açık, katlı ya da yol üstü otoparklarını seçebiliyorlar. Harita ya da uydu görüntüsü seçeneği bulunan uygulamada navigasyon özelliği ile rota çizilerek sürücülerin otoparkı rahatça bulmasına imkân sağlanıyor.

ispartıkote1iPhone, iPad ve Android tabanlı akıllı cep telefonu ve tablet bilgisayarlar için üretilen uygulamada otoparkların teknik özellikleri, boş veya doluluk oranları, fiyat tarifeleri ve ulaşım bilgileri de bulunuyor.

ispartıkote2Sürücülerin daha rahat ve güvenli park edebilmeleri için teknolojik gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Genel Müdür Mehmet Çevik, “Günlük yaşamın vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı cep telefonları için BELBİM ile geliştirdiğimiz mobil uygulama ile vatandaşlarımızı otopark arama derdinden kurtarıyoruz. Dünya kentlerinde parklanma ile ilgili uygulanan son teknolojik sistemleri kentimize kazandırıp, faydalı hale getirmeyi hedefliyoruz” dedi. Sürücülerden yoğun ilgi gören “ İSPARK Akıllı Cep Uygulamasıyla “ trafik stresi yaşamadan araçlarını güvenle ve rahatça park etme imkânı sağlanıyor.

ispartıkote3

 

 

 

 

 

Reklamı Geç