Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

SANCAKTEPE İNÖNÜ MAHALLESİ YENİLEŞMEYE HAZIRLANIYOR…

Sancaktepe İnönü Mahallesi, genç

Sancaktepe İnönü Mahallesi, genç ve dinamik muhtar adayı Erkan Kaban’la büyük değişim ve dönüşüme hazırlanıyor. Elle tutulur, gözle görülür akılcı projelerle göreve talip olan Erkan Kaban, “Siyaset yapmaya değil, halkımızın ayaklarına turap, gönüllerine hizmetkar olmaya adayım” diyor…

İstanbul’un genç ilçesi Sancaktepe’ye bağlı yaklaşık 22 bin nüfuslu İnönü Mahallesi, 22 Mart seçimlerine sıra dışı bir muhtar adayının heyecan veren projeleriyle hazırlanıyor. Halka direkt dokunan projeleriyle daha ilk günden farkını ortaya koyan genç muhtar adayı Erkan Kaban, sosyal medya hesabı üzerinden mahalle halkına duyurduğu onlarca projesini ve bu yola çıkış nedenlerini www.yerelgazete.com.tr ye değerlendirdi.

Eğitimini tamamladıktan sonra mahallede elektrik işi yaparak esnaf olan Erkan Kaban, çocukluğunun ve gençliğinin geçtiği İnönü Mahallesi’nde artık bir değişim ve yenileşme olması gerektiği inancıyla muhtar adayı olmaya karar verdiğini söylüyor. Yenileşme hareketinin kendisi gibi genç nesiller tarafından gerçekleştirilirse daha sağlıklı olacağını kaydeden Erkan Kaban, “Eksikleri de çözümleri de çok iyi bilen, bu mahallenin bir evladı olarak; artık görev ve sorumluluk alma zamanımın geldiğine inandığım için aday olmaya karar verdim” diyor.

Mahalle sakini bir esnaf olduğu için proje yapmakta hiç zorlanmadığını kaydeden Erkan Kaban; “İhtiyaçlar belli dolayısıyla yapılması gerekenler de ortada. Ekip arkadaşlarımla beraber elle tutulur, gözle görülür, akılcı ve mantığa uygun projelerimizi derhal hazırlayıp halkımızın bilgisine sunduk. Komşularımızın bana ve ekibime görev vermeleri halinde yapacağımız işler bugünden belli” diyerek projelerini şöyle özetledi:

“Halkımızla yöneticilerimiz arasında köprü görevi yapacağız” diyen Erkan Kaban; “Her şeyden önce İnönü Mahallemizin giriş ve çıkışlarını belirten tabelaları olacak ve inşaat çalışmaları yüzünden adeta köstebek yuvasına dönmüş olan cadde ve sokaklarının belediyemiz tarafından yenilenmesi için gerekli tüm girişimler ivedilikle yapılacak. Belediyemizle diğer bir çok hususta girişimlerimiz olacak: Örneğin yanlış bağlanan yağmur suyu giderleri yüzünden yaşanan sorunların giderilmesi ve diğer bir çok mahallenin yenilenen kaldırımları gibi İnönü Mahallemizin de kaldırımlarının yenilenmesi gibi…

Mahallemizdeki tek park yeterli değil. Mahallemizdeki onca müsait alanlarda yeni parklar açılması ve mevcut parkın düzenlenmesi için de belediyemizle birlikte çalışacağız. Özellikle okul kayıt dönemlerinden kalan eski nüfus kayıt sistemlerini güncelleyeceğiz… Okul önleri ve park civarına yeni güvenlik kameraları ve gece aydınlatma sistemleri yapacağız. Askıda ekmek projemizle sosyal bir dayanışmanın fitilini ateşleyeceğiz. Yine sokaklarımızda mahalle temsilcileri oluşturmak kaydıyla halkımızla daha yakından temas kuracağız. Hiçbir zaman tek renk olmayacağız, rengarek olacağız…

Hele bir projemiz daha var ki, anlatırken bile heyecanlanıyorum. Hepimiz Anadolu’nun çeşitli bölgelerinden kalkıp bu kentlere gelmiş insanlar olarak yöresel ürünlerimizi pazarlayabileceğimiz ve yöresel ürünlere kolayca ulaşabileceğimiz bir organik Pazar kurma fikrimiz var. Mahallemizin müsait bir alanında kuracağımız bu pazarda Anadolu’muzun yöresel ürünleri ve doğal organik ürünler halka direkt ulaşacak. Bir yandan halkımız sağlıklı ürünlere kavuşacak, bir yandan da bu projemizle çok sayıda insanımıza ekmek kapısı açılacak.

Yapmayı planladığımız daha nice düşüncemiz var ve hepsini yazmaya kalksak sayfalara sığmaz. Komşularımız bana ve ekibime Mart’ta görev verirse İnönü Mahallesi Sancaktepe’nin örnek bir bölgesi olacak ve gecemizi gündüzümüze katıp hizmet üretmek için çalışacağız.”

Aslen Erzurum Aşkaleli olan Erkan Kaban, evli ve uzun yıllar İnönü Mahallesi sakinlerinden.

 Geçtiğimiz 19 Ekim Muhtarlar Günü’nde mahalle muhtarı Hasan Nacar’ı makamında ziyaret eden Erkan Kaban, centilmenlik örneği gösterdi. Muhtar Hasan Nacar’ın ve tüm muhtarların gününü kutlayan Erkan Kaban, “Muhtarlık bir milletin en önemli müessesesidir” dedi.

Reklamı Geç