Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TERÖRÜ LANETLEYEN SANCAKTEPE MECLİSİ TAPU, PARK VE ÇEVREYİ KONUŞTU..

İstanbul’daki bir çok ilçe

İstanbul’daki bir çok ilçe gibi Sancaktepe Belediye Meclisi de hain terör saldırılarının etkisinde kaldı. Eylül ayı ilk birleşimini gerçekleştiren belediye meclis toplantısında Ak Parti ve CHP’li üyeler ortak bir dille terör olayları ve şiddeti kınadılar. Her ne kadar gündem maddelerinin dışında kalsa da asıl gündemi, CHP’li üyelerin yazlı ve sözlü olarak önerge verdiği tapu, çevre sorunları, park ihtiyacı gibi konular oluşturdu.

sancakmesclis1Meclis 1. Başkanvekili Turgay Akpınar başkanlığında toplanan Sancaktepe Belediye Meclisi, iktidar ve muhalefet partilerinin ortak dille terör ve şiddet olaylarını kınayan mesajlarıyla başladı. Yazılı gündemin dışında önerge veren CHP Meclis Üyesi Ali Duman; eski 3 beldenin birleşiminden oluşan Sancaktepe’de Samandıra bölgesi olarak bilinen Akpınar, Veysel Karani, Abdurrahmangazi gibi mahallelerde bir çok kişinin yoğun şekilde tapu sorunu yaşadığını ve bu noktada Sancaktepe Belediyesi’nin bir yerel yönetim olarak vatandaşa yardımcı olabilme anlamında neler yapabileceğini sordu.

sancakmesclis3“Adamın ortada 4 katlı binası var fakat tapusu yok” diyen Meclis Üyesi Ali Duman; “Vatandaşa hizmet noktasında bu insanlarımızın sorunlarını hep birlikte çözmeliyiz” şeklinde konuştu. Bölgede bulunan Rıza Çalımbay Parkı ve Akpınar Mahallesi’nin Simpaş konutlarının hafriyatı yüzünden toz duman altında olduğunu da söyleyen Ali Duman, “Bu mahallelerde yaşayan insanlarımızın suçu ne, veyahut buna sebep olan inşaat firmalarının torpili nerden” diye sordu.

sancakmesclis0CHP’li diğer meclis üyeleri Sinan Doğan, Daimi Derin ve Soner İkitemur da söz alarak hem terör ve şiddet olaylarını kınadılar hem de bölgede park eksiği olduğu, ihale usulü işletmeye verilen sosyal tesislerinin reklamının belediye dergisi ve billboardlarında yapıldığı gibi konuları dile getirdiler. CHP’li üyelerin dile getirdiği konulara cevap ise Ak Parti Grup Başkanı Yunus Ustahabipoğlu’ndan geldi.

sancakmesclis2Konuşmasına terör ve şiddet olaylarını kınayan sözlerle başlayan Ustahabipoğlu, Sancaktepe halkından aldıkları hak ve yetkiyi en verimli şekilde kullandıklarını ifade etti. Belediye meclisinde muhaliflerin sesinin kısılmasından yana olmadıklarını aksine daha gür şekilde çıkmasını istediklerini kaydeden Ustahabipoğlu, “1 Eylül Dünya Barış Günü’nün ardından bugün malum saldırıların gölgesinde gerçekleştirdiğimiz meclis toplantısında Sancaktepe’nin sorunlarını konuşabilmek kolay değil. CHP’li Daimi Derin’in dediği gibi inadına barış diyerek kenetlenme günüdür. Rahmetli Demirel’in bir sözü vardır. ‘Barışmayı bilmiyorsanız kavga etmeyeceksiniz’ diye. İşte tam da böyle bir durum söz konusu” dedi.

Daha sonra CHP’li üyelerin gündeme getirdiği tapu, park ve çevre sorunlarına açıklık getiren Ustahabipoğlu, “Tapu sorunlarını çözdük ve çözmeye devam ediyoruz. Park sorununa gelirsek Sancaktepe’de devasa büyüklükte hiçbir ilçede olmayan park ve yeşil alanlar yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Reklamı Geç