YEREL BASIN BİRLİĞİ’NDEN HAİN GİRİŞİME KINAMA..

YEREL BASIN BİRLİĞİ’NDEN HAİN GİRİŞİME KINAMA..

Yerel basın camiasının gerçek manadaki tek temsilcisi Yerel Basın Birliği, Türkiye Cumhuriyeti’ne ve seçilmiş liderlere yapılmak istenilen fakat Türk Milletinin kendini siper alarak engellediği için başarısızlıkla sonuçlanan hain darbe girişimini kınadı.

yerel basın birligi 1Türkiye Yerel Basın Birliği, ülke genelinde bulunan şubeleri, temsilcilikleri ve üyeleri adına dernek genel başkanı Nezir Karayün,  FETÖ Terör Örgütü mensubu teröristlerin darbe kalkışmasını kınadıklarını ifade eden basın bildirisi yayınladı.  Bildiride; “15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilmek istenilen sözde askeri darbe kalkışmasını şiddetle kınıyoruz. Mazisi başarılarla dolu şanlı Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içerisine gizlenmeye çalışan FETÖ Terör Örgütü mensubu teröristlerin devleti ele geçirme girişimi, yüce Türk Milletinin cesur çabaları, emniyet güçlerimizin korkusuz mücadelesi ve şanlı Türk Ordusu’nun yılmaz mensuplarınca püskürtülmüş ve engellenmiştir.

yerel basın birligi 2Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yıkılmaz yapısını, Milletimizin iradesini, bağımsızlığını, birlik ve beraberliğimizi hedef alan hain darbe girişimini lanetliyor, halkın oylarıyla seçilmiş hükümetimizin ve anayasal meşruiyetinin yanında yer aldığımızı özellikle belirtiyoruz. Teröristlerin darbeye kalkıştığı ilk dakikalardan itibaren yayın özgürlüğünden asla taviz vermeyen, “halkı tarafsız ve doğru bilgilendirme” görevini sonuna kadar sürdüren medya kuruluşlarımızı, meydanlarda halkımızla birlikte olarak haberi kaynağında izleyen meslektaşlarımızı da takdir ediyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM