• DOLAR
  %0,17
 • EURO
  %-0,76
 • ALTIN
  %-1,08
 • BIST
  %-0,25
MEHMET YILDIZ; “PANDEMİNİN İZLERİNİ SİLMEK KOLAY OLMAYACAK..”

MEHMET YILDIZ; “PANDEMİNİN İZLERİNİ SİLMEK KOLAY OLMAYACAK..”

Pandemi sürecinin yeni normal hayata geçmesiyle birlikte olağan genel kurulunu gerçekleştiren Ümraniye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, mevcut başkan Mehmet Yıldız ve ekibine oybirliği ile güven tazeledi. Başkan Yıldız; “Özellikle pandemi sürecinde esnafımız için çok güzel hizmetler yapıldı ancak daha fazlası yapılmalı” dedi. 

Binlerce üyeye sahip Ümraniye Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi, kongresini yaparak tecrübeli başkan Mehmet Yıldız ve ekibi ile ‘yola devam’ dedi. İstanbul Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifler Birliği Başkanı Mustafa Silahyürekli’nin divan başkanlığını yürüttüğü kongrenin divan katip üyeliklerini ise Pendik Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Sezai Kantarcı ve Kartal Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Hamit Çiftçi yaptı.

Dudullu Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Nilgün Kaplan ve yönetimi ile Üsküdar Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Terlan Kaya, ESSİAD Başkanı Necmettin Sarı ve dernek yöneticileri, Ümraniye Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Resul Taşcı gibi kongreye çok sayıda katılımcı iştirak etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunması ile başlayan genel kurulda geçmiş dönem gelir-gider bilançoları ile denetim ve yönetim kurulu faaliyet raporları oybirliği ile onandı. Yeni dönem için mevcut başkan Mehmet Yıldız ve Hüseyin Uygun, Kamil Gül, Mustafa Fettahoğlu ile Hüseyin Şanal’dan oluşan yönetimi tek liste halinde oylanarak seçildi.

Kongrenin açılış konuşmasında pandemi sürecinin en çok zarar verdiği kesimlerin başında esnafın geldiğini ifade eden Başkan Mehmet Yıldız, teşekkür konuşmasında da esnafın durumu ve kendilerinin yaptıkları çalışmalara değindi. Esnaf kredi limitlerinin yükseltildiğini kaydeden Yıldız, “Hakikaten esnafımız çok zor bir süreçten geçti ve bu sürecin izleri öyle kolay kolay silineceğe benzemiyor. Hepimiz aylarca işyerlerimizi açamaz olduk, bir çok esnafımız evine ekmek götüremez oldu. Devletimiz esnafımız için elbette çok güzel hizmetler yaptı. Yeterli mi tabi ki yeterli değil. Piyasa faizlerinin yüzde 19’ları bulduğu bir ortamda esnaf kredilerinin limitlerinin daha da yükselmesi ve geri ödemelerde sıkıntı yaşayan esnaflara daha fazla kolaylıklar yapılması hepimizin arzusu. Unutmayalım ki esnaf bir ülkenin ekonomisinin can damarıdır. Bu damar atmazsa yaşam olmaz. Esnafa daha fazla sahip çıkılmalı, daha fazla kolaylıklar sağlanarak canlı tutulmalıdır” şeklinde konuştu.

Ümraniye Esnaf Kefalet Kooperatifi olarak kredi limitlerini 225 bin liraya kadar çıkardıklarını söyleyen Başkan Mehmet Yıldız, “İstanbul’un en çok kredi veren kooperatiflerinin başında geliyoruz. Siz esnaflarımıza her zaman gönül kapılarımız açık. Sabah 9 akşam 5 her zaman bize ulaşabilirsiniz. Bugün de bu pandemi ortamında işlerinizi bırakarak bizlere destek için bu salonda biraraya geldiniz. Hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Sizlerin desteği bizle güç veriyor. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da birlik ve beraberlik içerisinde siz esnaflarımıza hizmet üretmek için gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Sevgili mehmet başkan yillardir üstün basariyla sürdürmüş olduğunuz başkanliğinizi ileriki yillardada daha iyisini başaracağinizdan hic şüpemiz yok yolunuz acik olsun mevlam yar ve yardimciniz olsun saygilar

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM