Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇEKMEKÖY’DEN BAYIRBUCAK’A YARDIM ELİ..

Asırlardır yaşadıkları topraklarda Rusya

Asırlardır yaşadıkları topraklarda Rusya ve Esed rejimi tarafından ağır bombardımana alınan ecdad yadigarı Bayırbucak Türkmenlerine yardımlar devam ediyor. Çekmeköy Kaymakamlığı, Çekmeköy Belediyesi, Ümraniye İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (ÜMİMDER) ve Hayrat Yardım Vakfı’nın başlattığı yardım kampanyasıyla toplanan, kıyafet, ayakkabı, gıda ve bebek bezinden oluşan dokuz tırlık yardım  belediye önünden dualarla yola çıktı.

cekmekoy yardim tırları 4Çekmeköy Belediyesi hizmet binası önünde düzenlenen programda Kaymakam Cemal Hüsnü Kansız, Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ÜMİMDER Başkanı Yusuf Yılmaz, Hayrat Yardım Vakfı Anadolu Yakası Koordinatörü Sefer Gezer, belediye başkan yardımcıları ve çok sayıda Çekmeköylü vatandaş   yolcu edilen tırlar için edilen dualara amin dedi. Programda konuşan Kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız; “Bizler sıkıntıya düşen insanlara yardım etmeye gayrete diyoruz. Bu güzel çalışmada emeği ve katkısı olan Çekmeköylülere teşekkür ediyorum. Türkmen kardeşlerimizin Bayırbucak’ta verdikleri haklı mücadelelerinde muvaffak olmalarını diliyorum” dedi.

cekmekoy yardim tırları 1Programda katılımcılara seslenen Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ise; “Bugüne kadar olduğu gibi Çekmeköy halkı yine mazlumun yanında oldu ve yardımlarını kardeşlerine ulaştırmamız için bizlere teslim etti. Bugün yola çıkan tırlarımız ile birlikte toplamda 15 tırımızı yolcu ettik. Rabbim tüm hayır sahiplerinin hayrını kabul etsin. Ülkemiz Bugün Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde misyonuna uygun olarak üzerine düşen görevi yerine getirmektedir. bizlerde bu yolda elimizden gelen gayreti göstermeye devam edeceğiz. Bu projede, tırların yüklenmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarım ve vakıflarımızdan Allah razı olsun” dedi.

cekmekoy yardim tırları 3

cekmekoy yardim tırları 2

Reklamı Geç