Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“YILLARDIR KÖTÜ YÖNETİLEN SANCAKTEPE’NİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ..”

Yerel basın temsilcileriyle biraraya

Yerel basın temsilcileriyle biraraya gelerek seçim gündemine ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Sancaktepe Belediye Başkan Aday Adayı Alper Yeğin, “Bu ilçenin her alanda iyi yönetilmediğini yıllardır söylüyoruz. Kötü yönetimin bir kader olmadığını gören toplumda büyük bir değişim talebi var ve biz de bu talep doğrultusunda daha iyi bir Sancaktepe için bu yola çıktık” dedi. Cemevi inşaat temelinde 3 çocuğun boğularak hayatını kaybetmesine ilişkin olarak da Yeğin, “Bu ihmal düpedüz cinayettir. Bundan sonra orada Cemevi olmaz. Temeli doldurup üzerine 3 çınar ağacı diksinler ve o 3 yavrumuzun anısına orayı park yapsınlar” dedi.

Belediye başkan adaylığı yolunda ‘Sancaktepe İçin Elele’ diyerek erkenden yola çıkan Alper Yeğin, vatandaş buluşmaları kapsamında yerel basın temsilcileriyle biraraya gelerek süreci değerlendirdi. Yenidoğan merkezde kurdukları 6 katlı seçim koordinasyon merkezinde yerel basın mensuplarına gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Alper Yeğin, “En altta lojistik merkezimiz, giriş katında herkese açık iletişim ofisi ve birinci katta oturma salonu ile seçim koordinatörlerinin çalışma alanı olacak. Yine 2. katta eğitim programlarının yapılacağı geniş katılımlı salonlar olacak. 3. Katta yine çalışma ofisimiz olacak ve 4. katta da çağrı merkezi olacak. 2.5 aydır bu merkezimiz vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ile dolup taşıyor. Her görüşten, her siyasi düşünceden Sancaktepeli komşularımız bizi ziyaret ediyor, hepsiyle oturup konuşuyoruz. Adaylığımızın da netleşmesinin ardından 19 mahallenin tamamında seçim irtibat merkezleri kuracağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde açıklanacak resmi seçim takviminin akabinde aday adaylığı müracaatını yapacağını ve sonrasında adaylık yolunda çalışmalarını daha yoğun şekilde sürdüreceklerini kaydeden Alper Yeğin, “Ben bu şehirde büyüdüm. Allah sağlık verdiği sürece ömrümün bundan sonraki kısmını da bu şehirde yaşamak istiyorum. Sancaktepe’nin her bir köşesini, sorunlarını, eksiklerini, halkın taleplerini çok iyi biliyorum. Onun için bu yola çıktım. Sancaktepe’nin kötü yönetildiğini hepimiz yıllardır görüyoruz ve söylüyoruz. Sancaktepe’nin kötü yönetiminin bir kader olmadığını, bunun değişebileceğini ve bu değişimin de bizimle olacağına inanıyoruz. Bu değişimi topluma da anlatmaya çalışıyoruz. Bu ilçede özellikle son zamanlarda siyasetin de çok üzerinde hepimizi üzen olaylar yaşanıyor” şeklinde konuştu.

“Sancaktepe yeşil alanlarıyla, sağlık alanlarıyla, eğitim merkezleriyle caddeleriyle, parklarıyla, belediyenin kurumsal kimliğiyle her yönüyle kötü yönetiliyor” diyen Alper Yeğin, şunları kaydetti: “Belediye başkanı bir partinin ilçe başkanı gibi davranıyor. Yapılan bilimsel araştırmalarda İstanbul’da yaşama memnuniyeti yüzde 65’lerin üzerine çıkarken Sancaktepe’de bu oran ne yazık ki yüzde 50’lere kadar düşüyor. Sancaktepe İstanbul’un en yoksul 4. İlçesi olmuş durumda. Bu kent daha yaşanılabilir bir merkez olabilecek iken ne yazık ki kötü yönetim yüzünden çok geri kalmış bir yer haline gelmiş durumda. Halbuki bu kent çok daha iyi yönetilebilir, tüm sorunları çözülebilir.

4.5 yıl önce biz, 25 yıl boyunca talan edilmiş, bütün değerleri alt üst edilmiş İstanbul’u devir alıp Ekrem İmamoğlu Başkanımız önderliğinde bu kenti daha yaşanılabilir bir kent haline getirdik. Sancaktepe’nin tüm kronik sorunları da çözülebilir. Sancaktepe metrosunu yüzde 4’lerde devir aldık bugün yüzde 85’lere getirdik ve Mart ayında da Samandıra etabına kadar olan kısmını halkımızın hizmetine açacağız. Bu Sancaktepe tarihinin en büyük yatırımıdır. Yine 150 bin metrekare Ayazma Yaşam Vadisi’ni de yaptık bitirdik ve çok kısa bir zaman sonra hizmete açacağız.

Büyükşehir olarak Sancaktepe açısından muazzam kazanımlar sağlıyoruz. Bu ilçede 1 tane bile kreş yokken bu gün 3 tane kreşi bu ilçeye kazandırdık. İlçe belediyesi arazi tahsisi yapmadığı için daha fazlasını şimdilik yapamadık. İSKİ’nin parsellerine kreşler yapıyoruz. İlçe belediyesi ile koordinasyon eksikliği yüzünden hizmetler gecikiyor, aksıyor. Sancaktepe Abdurrahmangazi Mahallesi’nde Türkiye’nin en büyük kreşini yapacaktık lakin ilçe belediyesi tahsisi iptal ettiği için hafriyatı bile alınmış olan inşaat alanı yine ilçe belediyesi tarafından molozlarla hafriyat kamyonları ile dolduruldu.”

Alper Yeğin, seçim takviminin açıklanmasının yapacakları ardından aday tanıtım toplantısıyla Sancaktepe ile ilgili gelecek vizyonu ve projelerini daha kapsamlı şekilde kamuoyuna açıklayacaklarını sözlerine ekledi. Yerel basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Yeğin, metro ve ulaşım konuları başta olmak üzere çeşitli konulara açıklık getirdi. Sıkça gündeme getirilen Yenidoğan metrosunun iptal edilmediğini aksine Kadıköy’e kadar uzatıldığını kaydeden Yeğin, “Şu anda Yenidoğan mezarlığının orada yer altına rayların aksı döşeniyor ve bu hat sadece hastaneye kadar değil Kadıköy Hasanpaşa’ya kadar gidecek” dedi. Çekmeköy Şile otoyolu Yenidoğan Kavşağı’ndaki çalışmaların da kamulaştırma ve teknik konular yüzünden 2 ay geciktiğini kaydeden Yeğin, “Bu hafta oraya büyük makinalar inecek ve çalışmalar hızlanacak” şeklinde konuştu.

Yine geçtiğimiz hafta yaşanan ve 3 küçük çocuğun hayatını kaybetmesine neden olan Cemevi inşaat alanındaki olayla ilgili olarak da konuşan Yeğin, “Bu ihmal tek kelime ile cinayettir. Bu ülkenin adaleti, hakimleri, savcılar sonuna kadar hesap sormalı ve sorumluların burnundan fitil fitil getirmelidir. Orada bu olaydan sonra Cemevi de artık olamaz ve halkımızın da belediye yöneticilerine bu yöndeki tavsiyesi inşaat temeli doldurularak üzerine 3 çınar ağacı dikilmeli ve o yavrularımızın anısına park yapılmalı” dedi.

Reklamı Geç